Vancouver Şehir Tanıtımı

Dağlar, denizler ve hatta plajlar ile vancouver herkes için bir şeyler sunar!

Vancouver ılıman iklimi ve güzel manzarasının birleşimi ile turistler için dünya çapında en popüler yerklerden biridir.

Vancouver Kuzey Amerika Anakıtası üzerinde, British Columbia'nın güneybatı köşesinde yer almaktadır. British Columbia kendisi Kanada'nın en batıdaki eyaletidir, batıda pasifik okyanusu, doğuda ise Rocky dağları ile sınırlanmıştır.Vancouver, Pasifik Okyanusunun akımlarıyla ısınır ve sıradağlar tarafından korunur bu nedenle hava yıl boyunca ılıktır. Vancouver kışın yağışlıdır fakat soğuk değildir, çok nadiren kar yağışı alır. Büyük Vancouver 21 belediyenin, 2930 kilometre kare yer tuttuğu, Fraser Nehir Deltası çevresinde tamamlanmıştır.

kanada vancouver

Vancouver şehri bu belediyelerin seçkin ve ünlüsüdür. Vancouver şehrini dolaşmanın en iyi yolu yürümek, bisiklete binmek hatta botla gezmektir. Vancouver hakkındaki en iyi şeylerden biri, öğrencilerin hemen hemen şehrin her yerinden dağları görebilmesidir.

Öğrenciler kalabalık şehirden kaçmak istiyorlarsa, okuldan stanley park'a yürüyebilir veya bisiklete binebilirler. Orada, Vancouver'ın ünlü "İlk Milletler Topluluğu" (First Nations) sanatına hayran kalabilirler.

Bir başka en beğenilen Vancouver yeri, her yıl 1 milyon ziyaretçi çeken Gastown'dur. Burası Vancouver'ın en eski bölgesi ve etrafı viktorya tarzı binalarla çevrilidir.

vancouver kanada