LSI DIL OKULU HAKKINDA - TORONTO

LSI Toronto , Kanada’ nın en nezih ve güzel bölgelerinden Rosedale de bulunmaktadır. Okul Rosedale metro istasyonuna beş dakika yürüme mesafesinde ve Toronto’nun şehir merkezi sayılabilecek Yonge ve Bloor Sokagi kesişimine on dakika uzaklıkta olup büyük alışveris ve eğlence merkezlerine ve ünlü Yorkville bölgesinin çok yakınındadır.

toronto banner

Okul İspanyol stiline yakın bir stille inşa edilmiş cok güzel üç katlı bir binada bulunmaktadır. Okulun girişinde çok güzel bir Irish Pub ve restaurant bulunuyor. Okulun üç katında hem yetişkin hemde cocuklar icin ayrılan derslikler var. Okul öğrencilere çok rahat bir ortam sunuyor. Öğrencilerin dinlenebilecegi televizyonlu dinlenme salonlarindan, içinde mikrodalga, buzdolabı ve içecek makinalarının bulunduğu mini mutfak mevcut. Okulda öğrencilerin ücretsiz internete bağlanabilecekleri bilgisayar salonu mevcut.

LSI Toronto binasındaki sınıflar cam bölmelerle ayrılmış olup , sınıflar acık havada minik bahçeye bakmaktadır. Bu derslikleri daha aydınlık ve içaçıcı yapıyor ve öğrencilere daha iyi bir ortam oluşturuyor.

LSI Toronto Okulu öğrenciler

e aile yanı konaklamaları yanı sıra, yaz döneminde Toronto Üniversitesinin öğrenci yurt odalarını öğrencilerine opsiyon olarak sunmaktadır.

LSI Toronto Okulunda yaz döneminde açılan ve 14-17 Yaş öğrenciler için açılan ders, gezi ve aktiviteli kamp programlarının dersleride aynı binada, okulun üçüncü katında yapılmaktadır. Bu programa gelen öğrenciler okul derslerinin yanı sıra ders dışı liderler eşliğinde yapılan gezi ve aktivitelere katılıyorlar.

Yetişkinler için ise LSI Toronto tarafından hazırlanan ve haftalık olarak güncellenen özel programlar oluşturuluyor. Toronto’ nun şehir olarak büyüklüğünü göz önünde bulundurursak  festivallerden, pikniklere, kayak turlarından , Niagara şelaleleri gezilerine kadar birçok şeyi aynı anda yapabilme olanağı sunuyor öğrencilere.

toronto şehir görüntüleri

LSI Toronto Okulunda genel , akademik, sınavlara hazırlık, ve mesleki ingilizce programlarının yanı sıra Üniversite yerleştirme programlarıda mevcuttur ve LSI Toronto Okulunda B2 seviyesini tamamlayan öğrenciler okulun anlaşması sayesinde Sheridian College, Laurier University ve Niagara College a TOEFL ve IELTS skoru almadan geçiş yapabilmektedir.

LSI Toronto Okulundaki mesleki ingilizce kursları işin kompedanı olan ingilizce öretmenleri tarafından verilmekte olup, örhen vermek gerekirse hukuk ingilizcesi avukat ve aynı zamanda öğretmenlik yapan kişiler tarafından verilir.

Dünyanın en güvenli ve yaşaması en rahat şehirlerinden olan Toronto’ nun en güzel bölgelerinden Rosedale da bulunan LSI Toronto her öğrencinin memnun kaldığı çok eski ve kaliteli bir okuldur.