Toronto Şehir Tanıtımı

Kanada'nın en kalabalık şehri Toronto, aynı zamanda Kanada'nın sanayi ve iş merkezidir.

Beş milyon nüfusuyla Toronto dünyadaki en kozmopolitan şehirlerden birisidir ve nüfusun %40'ı azınlıklardan oluşmaktadır.

kanada torontoKuzey Amerika'daki en temiz ve en güvenli şehirlerinden biridir ve insanları tüm dünyada sıcak kanlılıklarıyla bilinir. Dört mevsimi yaşayabileceğiniz Toronto birçok kolej ve üniversiteye sahiptir ve Kanada'daki en büyük üniversite bu şehirdedir.

Bu zengin etnik çeşitlilik Toronto'ya dinamizm katmıştır ve bu dinamizmmi gece yaşamında ve restoran çeşitliliğinde oldukça belirgin bir şekilde görebilirsiniz. öğrenciler çok çeşitli etnik toplumları, Toronto'nun çevresini ve ilginç yerlerini keşfetme fırsatına sahip olacaktır. Bu seçeneklerden bazıları; rehberli yürüyüş turları, müze ve sanat galerilerini siyaret, sinema geceleri, dünyaca ünlü CN kulesi'ni ziyaret, Ontario, Harbour Front veya Casa Loma gibi cazibe merkezleri, hafta sonu gezileri, Algon Quin Provincial Park'ın kalbinde bir kano gezisi, Niagara Şelalesinin Kanada'da kalan kısıma bir otobüs yolculuğu, Blue Mountain'da kayak ya da Ottowa'ya bir hafta sonu gezisidir.

Toronto, aynı zamanda bir yıl içinde 30 film festivaline ev sahipliği yapar ve uluslararası kültürel etkinlikleri de yıl içerisinde görmeniz mümkündür.

toronto kanada