Ottawa Şehir Tanıtımı

Ülkenin başkenti olarak, ottowa tarihi ve kültürel açıdan zenginlik bakımından doğu kanada'nın kalbidir.

Ottowa dünyanın en güzel başkentlerinden biridir. Şehrin çekici ve elverişli büyüklüğü burayı yaşamak ve okumak için harika bir yer yapar.

Ottawa kanada'nın başkenti ve kanada hükümetinin merkezidir. Parliment Hill binaları doğrudan Avrupa'dan taşınmış gibi durmaktadır! Sayısız festival ışık gösterileri, turlar ve tabi ki Kanada Kraliyet Atlı Polis alayı gibi pek çok şeye sahip olan Parliament Hill'de herkesin görmesi gereken bir şeyler vardır. Plajlar, parklar, ormanlık alanlar, nehirler ve göllerin dahil olduğu Ottowa'nın doğal hazineleridir. Ottawalıların özellikle gurur duyduğu Rideau Canal mevsim ne olursa olsun ziyaretçilere benzersiz bir deneyim sunar. 7.8 kilometre uzunluğunda, kışın dünyanın en büyük buz pateni pisti ve yaz aylarında eğlence tekneleri için mükemmel bir gezi güzergahıdır. Öğrenciler Rideau Canal'ının kıyısı boyunca yürüyüş yapmanın, paten kaymanın ya da bisiklete binmenin tadını çıkarabilirler.

kanada ottowa

Ottawa doğu bölgesindeki diğer önemli şehirler arasındaki stratejik konumu sebebiyle İngiltere Kraliçesi tarafından Kanada'nın ilk başkenti olarak seçilmiştir.

Öğrenciler için Montreal (otobüs ile 2 saat) Toronto (otobüsle 5,5 saat) ve Niegara Şelalesi (Otobüs ile 6,5)'ne geziler organize etmek çok kolaydır. Ottowa'da birbirinden çok darklı dört mevsim vardır. Öğrenciler kışın tüm kanada'nın en büyük festivali Winterlude, ilkbaharda Lale Festivali, yazın en iyi kutlaması Canada Day gibi birçok mevsimsel aktivitelerin tadını çıkarabilirler. Bu görkemli şehirde yapacak ve sevecek şeylerin limiti yoktur.

ottawa kanada