Montreal Şehir Tanıtımı

Montreal Avrupalı ruhuyla eşsiz bir Kanada şehridir.

Montreal Kanada'nın en büyük ikinci kenti, dünyanın en büyük iki dilli şehirlerinden biridir. Canlı atmosferi ve zarif güzelliği ile ünlüdür.

montreal kanadaMontreal büyük St. Lawrence Nehri'nde bir adadır. Montreal'deki bir çok insan iki dilidir ve akıcı olarak ingilizce ve Fransızca konuşurlar. Seksen etnik topluluk ve dört üniversite Montreal'in canlılığını yansıtır. Şehir bir dağın etrafında inşa edilmiştir ve parklar, şehir merkezi, eski montreal, Mount Royal, Island Parks gibi birçok ilginç toplulukla doludur. Seçkin müzeler, antika mağazaları, yüksek moda butikleri, birinci sınıf restoranlar, muazzam bir alışveriş bölgesi ve 'the Underground City' vardır.

Öğrenciler ayrıca füme et ve poutine dahil olmak üzere Montreal'e özgü birçok yiyeceğin tadını çıkarabilir. Şehir Avrupa kültürü, mimarisi ve uluslararası festivalleri ile ünlüdür. Aslında, Montreal bir yıl içinde yapılan şehir etkinliklerinden dolayı bazen "Festivaller Şehri" olarakda bilinir. Özellikle ünlü olanlar Montreal Uluslararası Cazz Festivali, Uluslararası Havaifişek Festivali, Kanada'nın tek Formula 1 yarışı Canadian Grand Prix'dir. Bu olaylar dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca ziyaretçiyi cezbeder ve şehrin sanata, güzelliğe ve eğlenceye olan bağlılığını vurgular. Montreal ingilizce ve Fransızca ya da aynı anda her ikisini birden öğrenmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir yerdir.

vancouver kanada