Montreal Dil Eğitimi - Kanada EC

Montreal eski bir Fransız sömürge bölgesi olan Quebec eyaletinde İngiliz ve Fransız kültürünün birleştiği doğal güzellikleri ön planda olan Kanada’nın en güzel şehirlerinden birisidir. Montreal St Lawrence Gölü üzerinde kurulmuş dünyanın en büyük iki dilli şehirlerinden birisi olup Avrupa ve Kuzey Amerika yaşam tarzını aynı anda yaşatır.

Montreal yakın zamanlarda UNESCO tarafından ‘’Tasarım Şehri’’ ünvanını almıştır, ve zengin tarihi ve kültürü ile insanlara yüksek bir yaşam kalitesi sunar.

montreal

Montreal ‘in en büyük özelliği 11.700 den fazla mağazayı bir arada bulunduran yer altı alışveriş merkezleridir ve birbirinde ünlü mağaza ve butikler bulunur. Ayrıca Montreal’ in Jaz Festivalleridde şehrin vazgeçilmez aktiviteleri arasındadır.
Kanada’nın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan Montreal de dünyaca ünli McGill Üniversitesi bulunmaktadır. EC Montreal Okulu binası şehir merkezindedir  ve okuldaen çok tercih edilen dil fransızcadır. EC Montreal  dil okulunda Fransızcanın yanı sıra ingilizce ve ingilizce + fransızca dersleri bir arada alınabilir. EC Montreal Dil okulunda çeşitli dil programlarının yanı sıra fransızca ile birlikte alınan gastronomi dersleri mevcuttur.

EC Montreal Dil Okulu lük residans konaklamalarının yanı sıra ingilizce ve fransızca konuşan aile yanları konaklama opsiyonlarıda sunar. Aile yanı konaklamalarda tek kişilik odalar, sabah-akşam yemekleri  gibi alternatifler sunulur ve aile ortamı ingilizce ve fransizca icin en iyi pratik ortamıdır. EC Montreal Dil Okulunun sunduğu aile yanları öğrencileri evinde hissettirerek rahat bir aile ortamı sunar. Aileler genç bir çiftten , çocuklu ailelere, çalışan genç bir kadından emekli  yaşlı bir çifte kadar çeşitlilik gösterir. 
Okulun aynı zamanda çok lüx residans opsiyonları vardır, ve bu residanslarda fitness salonundan , lounge a kadar öğrencilerin konforu için birçok farklı hizmet sunulur ve bunlar için ekstra ücret alınmaz. Okul residanslari tek ve çift kişilik odalarda , ozel ya da paylaşımlı banyolarda , paylaşımlı mutfak imkanı sunar.
Montreal ‘ in önde gelen okullarından EC Montreal Dil Okulunda Almanya,  İspanya, İsviçre, İtalya, Meksika , Kore gibi farklı ülkelerden gelen öğrencilerin yanı sıra yaklaşık %3 oranında Kanadalı öğrencilerde mevcuttur.

EC Montreal Dil Okulunun yirmiüç sınıfı  vardır ve her sınıftaki ortalama öğrenci sayısı  10 kisidie ve bu sayı 12 öğrenciyi geçmez.
Montreal ‘ in Avrupa tadında yaşam tarzını deneyimleyerek aynı anda iki dil öğrenebileceğiniz ender şehirlerden birisi olan Montreal de EC Dil Okulu çocuklardan yetişkinlere kadar her yaştan öğrenciye farklı program seçenekleri sunmaktadır.