Kanada Lise

İngilizce dil eğitimi ve üniversite hazırlık programları sunan ILAC tam 11 senelik deneyimiyle Kanada’ nın en iyi okulları arasındadır. Sadece verdiği İngilizce eğitimi ile değil öğrenci danışmanlık servisiyle de kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Binlerce öğrenci sadece İngilizce öğrenmekle kalmayıp Kanada’nın en iyi üniversitelerine yerleştirilmektedir.

ILAC kültürel ve sosyal aktivitelerin öğrencilerin başarılarında büyük katkı sağladığına inanmakta ve bu doğrultuda da birçok aktivite programları düzenlemektedir. Öğrenciler dünyanın her yerinde gelen öğrenciler ile birlikte hem İngilizcelerini geliştirebilmekte hem de Kanada’nın güzelliklerini keşfedebilmektedirler.ILAC bugüne kadar birçok ödül almıştır; Kış 2008–2007 Language Star Awards ödülü ve Top Language School of the year(yılın en iyi okulu) ödülü bunların başında gelmektedir.Kuzey Amerika’nın en iyi dil okulu ödülüne layık görülmüş olan ILAC, sunmuş olduğu kaliteli programlarına Kanada’da Lise yılı programını da eklemiştir.

Kanada’da üniversite eğitimi düşünen ancak bunun öncesinde eğitim sistemleri arasındaki boşluğu kapatmak ve Kanada’dan lise diplomasına sahip olmak için gidebileceğiniz en kaliteli programlardan biridir.

Programın sunulduğu  Şehir: Toronto
Programın sunulduğu liseler: McDonald International Academy ve Metropolitan  Preparatory Academy
Program içeriği: Lise 11 ve 12. Sınıf Eğitimi alınabilir.
Program Başvuru Şartları:

  • İleri düzey İngilizce,
  • Türkiye’de lise 11 veya 12. Sınıfı tamamlamış olmak,
  • 15 yaş ve üzeri olmak,
  • İngilizce seviyesi programa doğrudan başvuru için yeterli olmayan öğrenciler ilk etapta ILAC bünyesinde İngilizce eğitimi alıp daha sonra programa geçiş yapabilirler.

Program İçeriği: 3 ders  İngilizce+7 Lise Dersi( 11 ve 12. Sınıf dersleri alıncaktır, İktisadi  Bilimlere Veya Fen Bilimlerine Yönelik dersler okutulmaktadır)
Program Süresi: 40 Hafta

Lise Özellikleri:

  • McDonald International Academy ILAC dil okulu ile aynı binada olan özel bir lisedir. 10 Kredilik 1 yıllık lise eğitiminin maliyeti 12.400 Kanada Doları’dır.
  • Metropolitan  Preparatory Academy ise Kanada Lisesi’dir. Bu yüzden bu lise için başvuru yapacak öğrencilerin İngilizce seviyesinin mutlaka ileri düzeyde olması şarttır. 10 Kredilik 1 yıllık lise eğitiminin ücreti 16.000 Kanada Doları’dır.

Dönem Başlangıç Tarihleri:

  • Eylül,Ocak ve Nisan 2012

Diğer Masraflar:
Vize Masrafı: 150 Kanada Doları(çok girişli vize için)

Uçak Bileti: Gidiş Dönüş Ortalama 700-800 Euro aralığında

Sağlık Sigortası: 600 Kanada Doları

Program Kayıt Ücreti: 120 Kanada Doları

Konaklama Yerleştirme Ücreti: 190 Kanada Doları

Havaalanı Karşılama Tek Yön: 100 Kanada Doları